ישובי המועצה

קדמה

טלפון: 08-8580153
פקס:
כפר הנוער קדמה
אתר הבית: קישור

שנת הקמה: 1979 (ככפר נוער)

 

תושבים:

 

חניכים:

 

בתי אב:

 

בכמה מילים:

כפר הנוער קדמה הוא מסגרת לימודית-חינוכית-טיפולית ייחודית מסוגה בארץ, הכוללת בית ספר לחטיבה עליונה (ט'-י"ב), פנימייה ומערך טיפולי עשיר. הכפר שם לו למטרה לתת תקווה לתלמידים בני 13-18 שנשרו ממסגרות חינוכיות, לאפשר להם לרכוש חינוך הולם, המותאם לכישוריהם ויכולותיהם האישיות, ולגרום להם להאמין ביכולתם להגיע להישגים ראויים ולעתיד טוב יותר. הכפר נותן מענה לכלצרכיהם, מספק להם הזדמנויות תכופות לחוות הצלחה, ומלווה אותם בדרך למימוש עצמי.

 

הכפר, השוכן על ציר צומת מלאכי (קסטינה)-באר שבע, הוקם בשנת 1979 על אדמות קיבוץ קדמה הנטוש. הכפר משתרע על פני 116 דונם, בסביבה שקטה, שלווה וירוקה, ובתחומיו נמצאים מגרשי כדורגלמגרשי טניסאודיטוריוםבית מוסיקהמסגריהנגריהאורווהפינת חי ועוד.

 

מתוך אמונה שכל אחד יכול להצליח עם הליווי, ההכוונה והתמיכה הנכונים, אנשי הצוות בכפר מעמידים את החניך במרכז, ובשיתוף פעולה מלא איתו ובינם לבין עצמם תופרים לו את החליפה שמתאימה במיוחד בשבילו. הצוות הגדול והמיומן של הכפר יודע לתת מענה לכל צרכי החניכים ובכל התחומים. הטיפול, הלימודים, ההשתלבות בפעילות אחר הצהריים – כל אלה מותאמים באופן אישי לכל חניך וחניך, תוך הקפדה על החופש האישי שלו להחליט בעצמו על הדרך שתניע אותו קדימה.

בתהליך ארבע שנתי מלווה הצוות הרב-תחומי בכפר את החניך במסע לקראת גיבוש זהות נפשית, ערכית, משפחתית, אידיאולוגית ומקצועית וגיבוש תחושת שייכות. הכפר מקפיד לשמור על קשר שוטף הן עם העובדים בקהילה והן עם משפחות החניכים. המפגשים עם ההורים והפעילויות המשותפות עם בני המשפחה עוזרים לחניך לבנות לעצמו זהות משפחתית בתוך תהליך השינוי שהוא עובר בכפר. 

 

התיכון מעניק השכלה כללית רחבה לצד התמקדות בתחום העניין האישי. בבית הספר מספר מסלולי לימוד המאפשרים לכל חניך לבחור את הדרך שמתאימה לו: מסלול לקראת תעודת 12 שנות לימוד, מסלול לקראת תעודת בגרות חלקית, מסלול לקראת תעודת בגרות מלאה ולימודי חוץ (אקסטרניים). בכל המסלולים מקבלים התלמידים הכשרה מקצועית לקראת תעודת מקצוע של משרד התמ"ת. ההכשרה המקצועית היא בתחומי תקשורת ומולטימדיהניהול עסקיגננות ושתלנותחקלאות - סוסים ורכיבהטכנולוגיית עץ ורהיטיםמסגרות מבניםמטבח לימודי, עיצוב אופנה ועיצוב שיער.

 

בפנימייה מעורבות חברתית גבוהה המסייעת לשיקום נוער מנותק ומיטיבה את השתלבותם העצמאית של החניכים בחברה. מערך הפעילויות לאחר שעות הלימודים מגוון אף הוא, וכולל חוגים איכותיים ומהנים אשר מסייעים לפתח ולטפח כישורים אישיים ומיומנויות חברתיות ותרבותיות. בין החוגים שמתקיימים בקדמה ניתן למנות חוג רכיבה על סוסים, רכיבה על אופניים, כדורגל, טניס, בישול, ריקוד, אומנות ועוד

נוף קדמה

 

תמונת נוף קדמה


הסוכנות היהודית
שפלת יהודה
מעברים
הוועדה לתכנון ובניה יואב
שדות יואב
בית ספר צופית
בית ספר האלה
מתנס יואב
מ.א. יואב ד.נ. שיקמים, מיקוד 7981601 |  טלפון:08-8500707 |  פקס:08-8500759 | הצהרת נגישות |  צרו קשר