אליהו הכהן 

ח' בסיוון תשכ"ב ה' באייר תשנ"א
19/04/1991 - 10/06/1962

בן רחל ונתן. נולד ביום ח' בסיוון תשכ"ב(10.6.1962) במושב נחלה שבחבל לכיש. הוא למד בבית-הספר היסודי 'יהודה הלוי' ולאחר-מכן בבית-הספר התיכון 'יד בנימין' שליד צומת מסמייה. כבן למשפחת חקלאים בת 17 נפשות החל אליהו לעבוד מגיל צעיר מאוד ולעזור במשק. בזמנו הפנוי אחרי הלימודים והעבודה היו עיסוקיו המועדפים משחקי כדורסל וכדורגל וקריאה בתורה. מאז ומתמיד נודע בחיבתו המיוחדת לתורה ולצדה אהבה רבה לבני אדם, ממש כפי שכתוב במקורות, "אהוב למעלה ונחמד למטה". לאליהו היו חברים רבים בכל רחבי הארץ, כי היה לו הכשרון להתחבב על הבריות, מקטן ועד גדול, בכל מקום שבו נמצא.

אם שמע על מריבה או על סיכסוך בין חברים, אחים או שכנים, היה ממהר להשכין שלום בין הנצים, אם חלה מישהו במושב או נזקק לעזרה, מיד קראו לאליהו וידוע היה לכול, שמרגע שהעניינים בידיו אפשר להיות סמוכים ובטוחים שהכול יסתדר על הצד הטוב ביותר.

במאי 1980 גויס אליהו לצה"ל והוצב כנהג בבסיס תחמושת בדרום הארץ. לאורך כל תקופת שירותו הצבאי, על אף הקושי הרב, המשיך אליהו לעבוד במשק של משפחתו והשתדל לעזור ככל יכולתו. עם שחרורו חזר למושב ומצא פרנסתו בעבודות המשק - במטעי הירקות והפירות. אליהו היה ציוני מובהק ואהב את העם והמולדת אהבה עזה. כהרגלו מאז, בילה שוב שעות ארוכות עם חברים, בהלצות ובסיפור מעשיות.

ביום ה' באייר תשנ"א (19.4.1991) נפל אליהו בעת שירותו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין בזבדיאל. הותיר אחריו הורים וארבעה-עשר אחים ואחיות - שאול, סגולה, שושנה, יחזקאל, יחיאל, יוחנן, ירמיהו, בצלאל, מנשה, יונתן, יפת, נחמה, אורי ויעל, שהנציחו זכרו בתרומת ספר תורה בשם 'אליהו' - על שמו - לבית הכנסת 'עץ רענן' במושב נחלה.

 

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)

הסוכנות היהודית
שפלת יהודה
מעברים
הוועדה לתכנון ובניה יואב
שדות יואב
בית ספר צופית
בית ספר האלה
מתנס יואב
מ.א. יואב ד.נ. שיקמים, מיקוד 7981601 |  טלפון:08-8500707 |  פקס:08-8500759 | הצהרת נגישות |  צרו קשר