39 יישובים ומועצות אזוריות התאגדו לטובת פריסת סיבים אופטיים

עדכונים שוטפים | עדכון אחרון:  03/10/2021 11:24
סיבים

מועצה אזורית יואב לוקחת חלק במכרז גדול להנחת סיבים אופטיים במטרה לייצר יתרון לגודל ולהצדיק את כניסת הספקיות למרחב הכפרי.

בשורה גדולה לתושבי יואב! מועצה אזורית יואב לוקחת חלק במכרז משותף יחד עם 38 רשויות מכל הארץ, בהובלת מועצה אזורית גזר, להנחת סיבים אופטיים, במטרה לייצר יתרון לגודל ולהצדיק את כניסת הספקיות למרחב הכפרי.

תקופת הקורונה חידדה אצל כולנו את ההבנה כי ללא אינטרנט מהיר שיוכל לספק את הצרכים הבסיסיים שיש לכולנו הן במרחב הביתי, הן במרחב העבודה והן במרחב הפדגוגי, לא נוכל לקיים שגרה בה התשתיות (במקרה זה גודל פס האינטרנט) לא מתקדמות בקצב הטכנולוגיה.

המכרז בה נוטלות חלק רשויות מכל הארץ מאפשר לאגד משאבים ולהבטיח כי פריסת הסיבים האופטיים תתקיים באזורים בהם לחברות התשתית היה עד עתה קצת פחות כלכלי להיכנס ולפרוס את הסיבים. למעלה ממיליון תושבים מ- 250,000 בתי אב יזכו בזכות המכרז למהירות גלישה כמו במרכז הארץ ולא יצטרכו להמתין שנים רבות על מנת לזכות בתשתית הראויה.

ראש מועצה אזורית יואב ד"ר מטי צרפתי הרכבי ציינה כי: "כולנו מקווים כי פגישת הזום שנקטעה, התוכן משרת המדיה, המידע הזורם אלינו בעבודה ובכלל, המציאות אליה אנו צועדים, בה לרוחב הפס יש משמעות גדולה לכל צעד וצעד שלנו, הן במרחב הפרטי והן במרחב הציבורי יהיה אופק חיובי ממש בקרוב".

עוד הוסיפה ד"ר מטי צרפתי הרכבי: "תודה לכל השותפים למכרז ובמיוחד לראש מועצת גזר רותם ידלין, שהובילה את המכרז, לשר התקשורת יועז הנדל ולצוות משרדו על הסיוע ומימוש החזון של רפורמת המשרד ולצוות המשפטי ממשרד בראש-סומך על ליווי המכרזים".

הסוכנות היהודית
שפלת יהודה
מעברים
הוועדה לתכנון ובניה יואב
שדות יואב
בית ספר צופית
בית ספר האלה
מתנס יואב
מ.א. יואב ד.נ. שיקמים, מיקוד 7981601 |  טלפון:08-8500707 |  פקס:08-8500759 | הצהרת נגישות |  צרו קשר