40 שנה לאולפנת המחול

עדכונים שוטפים | עדכון אחרון:  05/07/2022 12:15
40 שנה לאולפנת המחול

המועצה האזורית יואב מציינת השנה 70 שנה להיווסדה ו- 40 שנות פעילות של אולפנת המחול של יואב. אולפנת המחול קיימה סדרת מופעים מרשימה בפני קהל רב שמילא את אולם בית הבנים בכפר מנחם.

המופע הציג מסע שנמשך 40 שנה, והקהל הרב שגדש את אולם בית הבנים נהנה מצפייה בחלק מהריקודים האייקונים של האולפנה לאורך השנים.

מנהלת אולפנת המחול, רבקה ברק ציינה במהלך המופעים החגיגיים כי: "נוכחותם הרבה של תלמידי העבר בקהל, ביחד עם דור ההמשך שעל הבמה, מהווה הוכחה ניצחת לכוחה המופלא של אמנות המחול בכלל וזו המאפיינת את אולפנת המחול ביואב בפרט. לאורך כל שנות פעילותי כמנהלת, האמנתי כי כל אחד יכול לרקוד ושאפתי להטמיע בכל אחד מתלמידי את אהבת התנועה. ניסיתי להעניק לכל אחד מהם את התחושה כי אולפנת המחול היא ביתו ושכולנו משפחה אחת. תודה למועצה אזורית יואב שמלווה אותי לאורך 40 שנה, לרני טריינין ובמיוחד לראש המועצה ד"ר מטי צרפתי הרכבי – בלעדיכם לא היינו כאן".

ראש המועצה האזורית יואב, ד"ר מטי צרפתי הרכבי ציינה כי: "אי אפשר שלא להתרגש ממה שמתחולל באולפנה מידיי שנה, מזה 40 שנים. מאות ילדים וילדות ובני נוער מגיל גן ועד בגרות, משקיעים ימים רבים ושנים של אימונים על מנת להגיע להישגים, לאיכות ולמקצוענות. מזה 40 שנה אולפנת המחול היא אמצעי להקניית ערכים שהרוקדים יאמצו בתחנות חייהם - לימוד על שיתוף ושותפות, עבודה ביחד ולחוד, אחריות הדדית, התמדה, שאיפה למצוינות, השקעה וחריצות- קשיים לצד הצלחות והישגים. אני רוצה להודות לרבקה ברק, מפעל של עשייה תרבותית, ערכית וחינוכית שבזכותה, יחד עם כל צוות מורות ומורה המחול הנהדרים והמסורים, אנו נהנים ממופע איכותי ומרגש בכל שנה".

 

אולפנת המחול יואב פועלת מזה 40 שנה וגידלה דורות רבים של תלמידים, אשר אהבת המחול נותרה בהם גם כשיצאו לדרכם בסיום בית הספר. שיעורי המחול מתחילים מהגיל הרך ועד לכיתה י"ב. בבתי הספר היסודיים רוקדים הילדים על פי מסלולים ובכיתות ז'-י"ב, ממשיכים ללהקות המחול של יואב. באולפנת המחול, נחשפים התלמידים למגוון סגנונות המחול: קלאסי, מודרני, ג'אז, היפ הופ, ריקודי רחוב, מחזמר, פילטיס, אימפרוביזציה ותולדות המחול. בנוסף לשיעורי המחול, מתקיימות פעילויות העשרה נוספות בתחום המחול כגון כנסי מחול, מפגשי יוצרים, צפייה במופעים ועוד. השנה נוספו  גם שיעורי מחול לנשים מעל גיל 18 המעוניינות לרקוד וכן שיעורי ג'ימבורי-קיד לילדי הגיל הרך.

פעילות המחול מאפשרת הנאה והעשרה, במקביל להקניית ערכים ופיתוח מיומנויות חברתיות, קבוצתיות ואישיות. האני מאמין של אולפנת המחול מושתת על כבוד הדדי וסובלנות, שותפות, ביטוי אישי, ויצירת בטחון עצמי פיזי ורגשי. למידת ריקוד מקנה לכל תלמיד ערכים כגון לקיחת אחריות, התמדה, הקשבה, סדר וארגון, חתירה למיצוי היכולת העצמית ומתן דוגמה אישית.

הסוכנות היהודית
שפלת יהודה
מעברים
הוועדה לתכנון ובניה יואב
שדות יואב
בית ספר צופית
בית ספר האלה
מתנס יואב
מ.א. יואב ד.נ. שיקמים, מיקוד 7981601 |  טלפון:08-8500707 |  פקס:08-8500759 | הצהרת נגישות |  צרו קשר