מועצה אזורית יואב זכתה באות הערכה מיוחד ו-5 כוכבי יופי בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" של המועצה לישראל יפה

עדכונים שוטפים | עדכון אחרון:  26/12/2022 08:27
טרקטור בשדה

 

9 ישובים ו-4 בתי ספר מהמועצה קיבלו 5 כוכבי יופי בתחרות

בטקס חגיגי שנערך ביום שלישי 13.12.22 בבית המועצה לישראל יפה, זכתה המועצה האזורית יואב באות הערכה מיוחד על צירופם של 10 מוסדות וישובים במועצה לתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" וקבלת 5 כוכבי יופי בתחום איכות החיים והסביבה ברשות המקומית.

בטקס קיבלו גם הישובים כפר הרי"ף, סגולה, נחלה, ורדון, גת, כפר מנחם, רבדים, נגבה ובית גוברין תעודות על קבלת 5 כוכבי יופי אליהם הצטרפו גם מוסדות החינוך נוף השדות, שדות יואב, האלה וצפית, שזכו גם כן בציון הגבוה ביותר 5 כוכבי יופי.

באות ההערכה שקיבלה הנהלת המועצה נכתב כי מועצה אזורית יואב מקבלת אות הערכה על "מעורבות, אכפתיות ועידוד השתתפות מעל 10 ישובים מהמועצה האזורית".

את התעודות בטקס קיבלו בשם המועצה והתושבים מנהל מחלקת התפעול במועצה יוסי שיש ויו"ר ועדת איכות הסביבה במועצה משה לב רן.

בתקופה הקרובה יגיעו ראש המועצה עופר סלע וצוות הרשות לישובים ויעניקו להם את תעודות הזכייה ומכתב הערכה על זכייתם ב- 5 כוכבי היופי.

הרשויות, הישובים ומוסדות החינוך הוערכו ונבדקו על הפעילויות שלהם בתחום איכות החיים (סביבת המגורים, בטיחות מתקני משחקים, אזורי מסחר, מדרכות תקינות, שילוט והכוונה ועוד) והסביבה (חיסכון במים ואנרגיה, הפרדת פסולת, חינוך סביבתי, הסברה, עידוד שימוש בתחבורה חלופית, תרומה לקהילה ועוד).

מתנדבי המועצה לישראל יפה ערכו סיורים גלויים וסמויים ברשויות המקומיות השונות וביישובים השונים, בהם נבדקו מגוון פרמטרים – ניקיון העיר, טיפוח השטחים הציבוריים, מתקנים ופעילויות לרווחת הציבור, תחזוקת התשתיות לשירות הציבור, התנהלות לקיימות בכל מוסדות הרשות המקומית, התייעלות אנרגטית, טיפוח המתקנים הציבוריים, נגישות לכל מוסדות הרשות, שקיפות ודיווח על ידי הרשות, עידוד שימוש בתחבורה ציבורית, תרומה לקהילה ועוד.

היישובים, שקיבלו אות הוקרה בתחרות, מקבלים מהמועצה תקציב בסך 5000 ₪ לטובת המשך העשייה הברוכה ביישוב.

תודה לתושבים ולחברי ועדי היישובים שבמשך כל השנה פועלים ונמצאים בלב העשייה של תחזוקה, פיתוח וטיפוח יופיו של היישוב, אין ספק שבלעדיכם ובלעדי התושבים הזכייה הזו לא הייתה מתממשת.

תודה לבתי הספר, לצוותים החינוכיים ולעובדי המועצה על טיפוח מוסדות החינוך אשר מהווים בית עבור הילדים ובני הנוער במועצה.

כמועצה נמשיך לפעול למען חזות הישובים שלנו תוך שמירת צביונם הייחודי כמקומות ירוקים, מטופחים, כפריים ושומרים על הסביבה.

 

הסוכנות היהודית
שפלת יהודה
מעברים
הוועדה לתכנון ובניה יואב
שדות יואב
בית ספר צופית
בית ספר האלה
מתנס יואב
מ.א. יואב ד.נ. שיקמים, מיקוד 7981601 |  טלפון:08-8500707 |  פקס:08-8500759 | הצהרת נגישות |  צרו קשר