המחלקה לביטחון קהילתי

גלישה בטוחה לילדים ברשת

| עדכון אחרון:  25/04/2021 11:58

גלישה בטוחה לילדים – טיפים לשמירה על חווית הגלישה של הילדים שלך!

הילדים של היום, נראה כאילו נולדו עם עכבר ביד אחת וסמארטפון ביד השנייה. לא רק שהכניסה לעולם הוירטואלי מפתה מאוד לילדים ובני-נוער, לפעמים היא גם הכרחית עבור לימודים או שמירה על קשר עם בני הכיתה. לצד היתרונות הרבים של  האינטרנט ישנם גם חסרונות וסכנות, ורק מכיוון שילדיכם יודעים כיצד להפעיל אפליקציה או להיכנס לאתר מסוים, לא אומר שהם בוגרים מספיק להתמודד עם התכנים המוצגים בו או יודעים כיצד להימנע מסכנות. אז כיצד ניתן בכל זאת לספק גלישה בטוחה לילדים שלכם? הנה מספר טיפים, שירותים ואפליקציות שנבנו במיוחד לשם כך.

 

גלישה בטוחה לילדים באינטרנט היא סוגיה שמטרידה כיום הורים רבים ובצדק. החדשות הטובות הן שיש לכך פתרונות רבים. שמקורם בין היתר הוא בשוני הגדול בבעיות בהן אפשר להיתקל – חשיפה לתכנים לא ראויים, לחץ חברתי, בריונות, שיימינג, פדופילים, גניבת זהות – אלו הן רק חלק מהסכנות השונות הקיימות כיום בשימוש באינטרנט וברשתות חברתיות, אבל לשמחת כולנו על מול הסכנות יש גם לא מעט פתרונות.

 

איך תמנעו מילדכם חשיפה לתכנים לא ראויים?

הפתרון הראשון בהגנה על ילדכם הוא פשוט מאוד מניעת גישה לתכנים שלדעתכם הינם מסוכנים, פוגעניים או פשוט לא מתאימים לגיל הילד, או במילים אחרות סינון שיכול לכלול מניעה של גישה לאתר ספציפי, הגבלת זמן הגלישה באינטרנט או חסימת גישה לתוצאות חיפוש ואתרים על פי מילות מפתח.

 

ניתן לעשות סינון עצמאי על ידי שימוש בהגדרות הקיימות של הדפדפנים ומערכות ההפעלה או להוריד דפדפנים ייעודיים המאפשרים לכם להכתיב מראש איזה תוכן לחסום על פי כתובות אתרים או מילות מפתח. אפשרות נוספת היא להשתמש בשירותי סינון שמציעים ספקיות האינטרנט השונות.

 

בישראל חל היום "חוק סינון חינם" המטיל על כל ספקיות האינטרנט את האחריות להציע שירותי סינון לכל דורש ללא עלות, אשר יסנן תכנים המוגדרים "לא ראויים לילדים" על פי הספק. בנוסף, כמעט כל הספקיות מציאות אפשרויות סינון שונות בתשלום נוסף, או כחלק מחבילה ייעודית, אשר מאפשרים לכם לבחור בעצמכם את התכנים שיחסמו.

אם ברצונכם להשתמש בשירותי סינון אלו, כדאי להביא זאת בחשבון כאשר משווים מחירים בין ספקים וחבילות. היתרון המרכזי של שירותי סינון הניתנים על ידי ספק האינטרנט הוא בכך שאין צורך לתכנת כל דפדפן או מכשיר בנפרד, כל מי שמחובר לרשת הביתית מוגן, מצד שני חסימה הנמצאת בתוך הסמרטפון או הטאבלט מגנה על הילד בכל מקום, בלי קשר לרשת אליה הוא מחובר.

 

מוקד 105

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - 105 הוא מערך אזרחי משטרתי ייחודי - בארץ ובעולם המשלב את מישור האכיפה החוקית עם המישור הטיפולי והחינוכי, על מנת לייצר סביבה בטוחה עבור ילדים ובני נוער במרחב המקוון.

במטה פועלים זה לצד זה שוטרים ונציגי המשרד לביטחון הפנים, משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומשרד המשפטים פרקליטות המדינה, במטרה משותפת למנוע אלימות ופשיעה נגד ילדים ובני נוער - ברשת.

 

ניתן לפנות למוקד 105 בכל נושא של פגיעה בקטינים ברשת

תמונות מצורפות להודעה זו:

פלאייר סוף שיתוף במחשבה תחילהרשויות 1 (1)רשויות 2שבוע גלישה בטוחה באינטרנט
הסוכנות היהודית
שפלת יהודה
מעברים
הוועדה לתכנון ובניה יואב
שדות יואב
בית ספר צופית
בית ספר האלה
מתנס יואב
מ.א. יואב ד.נ. שיקמים, מיקוד 7981601 |  טלפון:08-8500707 |  פקס:08-8500759 | הצהרת נגישות |  צרו קשר